Streda, 29. marec 2023. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Šokujúci moment krátko po Pavlovej výhre vo voľbách: Na pódiu sa nečakane objavila Čaputová, dostala tento DARČEK

Petr Pavel daroval prezidentke Zuzane Čaputovej flanelovú košeľuGaléria fotiek (4)
Petr Pavel daroval prezidentke Zuzane Čaputovej flanelovú košeľu
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

BRATISLAVA/PRAHA - Novozvolenému českému prezidentovi Petrovi Pavlovi prišla do volebného štábu vo Fóre Karlín pogratulovať slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Vyjadrila radosť nad tým, že v Európe pribudne hlava štátu, ktorá ctí demokratické hodnoty. Jeho víťazstvo označila za víťazstvo nádeje, že slušnosť a pravdovravnosť nie je slabosťou, ale silou, ktorá môže viesť k víťazstvu, a to dokonca aj v politike.


Zuzana Čaputová prišla do štábu Pavla, víťazstvo považuje za nádej

Príhovor a následne flanelová košeľa v balíčku

"Myslím si, že na svete nie sú dva národy také blízke ako Česi a Slováci. Práve táto ľudská blízkosť je dôvodom, prečo sa spolu tešíme v každej veľkej chvíli. A voľba prezidenta a hlavy štátu nesporne takou veľkou chvíľou je," povedala Čaputová. "Ja osobne mám mimoriadnu radosť, že v našom regióne a v Európe pribudne hlava štátu, ktorá ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení z pokoja," poznamenala Čaputová tesne predtým, ako jej víťaz druhého kola prezidentských volieb Pavel podaroval v balíčku flanelovú košeľu.

Celej Českej republike zaželala, aby sa nikto necítil ako porazený a aby dnešok ľudia brali ako nový začiatok a ako príležitosť pre spoluprácu. Dodala, že sa veľmi teší na spoluprácu.

Zuzana Čaputová sa objavila
Galéria fotiek (4)
Zuzana Čaputová sa objavila na volebnom štábe Petra Pavla
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

Pavol už skôr povedal, že bude chcieť ísť na prvú zahraničnú cestu na Slovensko. Cestu by chcel spojiť aj s návštevou Ukrajiny, kam by rád šiel práve s Čaputovou. "A ja mám úprimnú radosť z toho, že v našom regióne a v Európe bude ďalší prezident, ktorý si ctí demokratické hodnoty a ktorého sila, pramení v pokoji. Spolu s Vami, pán budúci prezident, zvíťazila aj nádej, že slušnosť a pravdivosť nie sú slabosťou, ale vedia byť silou. Prajem Českej republike, aby dnes nikto nemal pocit prehry. Ale pocit nového začiatku a príležitosti na spoluprácu," napísala prezidentka v statuse.

Šokujúci moment krátko po
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Šokujúci moment krátko po Pavlovej výhre vo voľbách: Na pódiu sa nečakane objavila Čaputová, dostala tento DARČEK

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články