Utorok, 6. december 2022. Meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz.

Rokovanie rady Odborového zväzu školstva: Ondek upozornil na riziká návrhu štátneho rozpočtu

Predseda Odborového zväzu školstva Pavel OndekGaléria fotiek (1)
Predseda Odborového zväzu školstva Pavel Ondek
Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Predseda Odborového zväzu školstva Pavel Ondek upozornil na nedostatky a možné riziká návrhu štátneho rozpočtu pre oblasť školstva. Urobil tak na štvrtkovom rokovaní rady zväzu. Medzi nedostatkami a rizikami rozpočtu spomenul napríklad kompenzáciu zvýšených cien energií či viazanosť finančných prostriedkov určených na odmeny v úvode budúceho roka.


Členov rady zároveň Ondek podľa vlastných slov informoval o aktivitách vedenia zväzu, predovšetkým o rokovaniach so zástupcami štátnej správy i samospráv. Okrem toho rada schválila program a ciele zväzu na rok 2023. Napríklad, že bude naďalej presadzovať prechod financovania osobných nákladov všetkých zamestnancov školstva pod prenesený výkon štátnej správy a tiež, že budú presadzovať zmenu pracovných pomerov učiteľov vysokých škôl z doby určitej na dobu neurčitú.

VIDEO Vláda schválila štátny rozpočet na rok 2023

Na rokovaní sa zúčastnili aj zástupcovia ministerstva školstva

Na štvrtkovom rokovaní sa podľa slov Ondeka zúčastnili aj zástupcovia ministerstva školstva, ktorí prezentovali informácie o financovaní osobných a prevádzkových nákladov v rámci regionálneho a vysokého školstva. Odpovedali aj na otázky, týkajúce sa financovania podporných tímov, problémov s vyplácaním dohodnutých odmien v rámci originálnych školských kompetencií či úprav koeficientov a normatívu.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články