Piatok, 30. september 2022. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

VIDEO Záchranári pomáhali v Malej Fatre turistovi po nepriamom zásahu bleskom

Galéria fotiek (1)
Zdroj: Horská záchranná služba

TERCHOVÁ – Horskí a leteckí záchranári pomáhali v utorok v Malej Fatre českému turistovi. Po nepriamom zásahu bleskom mal utrpieť poranenie hlavy, ruky a sťažoval sa na bolesti chrbtice a rebier. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na svojej internetovej stránke.


VIDEO Záchranári pomáhali v Malej Fatre turistovi po nepriamom zásahu bleskom

Z Domu HZS v Štefanovej odišli turistovi na pomoc štyria profesionálni záchranári terénnym vozidlom ku Chate na Grúni. "Keďže búrka neustávala, pokračovať na hrebeň medzi Poludňový grúň a severný vrchol Stien bolo nebezpečné a riskantné. Záchranári čakali na zlepšenie podmienok. O súčinnosť požiadali aj posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zo Žiliny, ktorá čakala na základni rovnako na zlepšenie poveternostných podmienok," uviedla HZS. Neskôr so záchranárom HZS a lekárkou VZZS smerovala ku severnému vrcholu Stien.

 

V popoludňajších hodinách 16.08.2022 prijala HZS tiesňové volanie. Jednalo sa zraneného českého turistu po nepriamom...

Posted by Horská záchranná služba on Tuesday, August 16, 2022

"Skupinka turistov, ktorá sa nachádzala pri postihnutom v čase najintenzívnejšej búrkovej činnosti, na odporúčanie záchranárov HZS opatrne preniesla turistu pod exponovaný hrebeň na bezpečnejšie miesto. Tu prečkali do príchodu zdravotnej pomoci. Po vyzdvihnutí vrtuľníkom pacienta transportovali do nemocnice," priblížila HZS.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články