Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej sa zrazilo auto s autobusom

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

BRATISLAVA - Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej došlo v stredu popoludní na Námestí hraničiarov v bratislavskej Petržalke k zrážke auta a autobusu mestskej hromadnej dopravy (MHD). Pri nehode sa ľahko zranili dvaja ľudia. Informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.


"Podľa doterajších informácií vodič vozidla z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel počas jazdy uvedeným úsekom na stredový deliaci ostrovček a následne došlo k zrážke s autobusom MHD," priblížil Szeiff. Polícia na sociálnej sieti doplnila, že vodičovi osobného auta namerala 0,94 promile. 

Dopravný podnik Bratislava (DPB) uviedol, že dopravná nehoda sa týkala autobusu na linke 88, ľahko zranení boli dvaja cestujúci. "Škodu na autobuse odhaduje DPB na približne 6000 eur," povedal hovorca DPB Martin Chlebovec. Premávka MHD je v danom úseku bez obmedzení, poškodené vozidlo nahradil dopravný dispečing záložným vozidlom. Premávku v danom úseku usmerňujú policajti. Vodičov pri prechádzanú týmto úsekom žiadajú o zvýšenú pozornosť.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články