Štvrtok, 11. august 2022. Meniny má Zuzana, zajtra Darina, Dárius, Dária.

Tragická dopravná nehoda vo Zvolene: Zomrel motocyklista

Galéria fotiek (3)
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

ZVOLEN - Motocyklista prišiel o život pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v sobotu (2.7.) vo Zvolene na ulici Stráž. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti. Päťdesiatročný motocyklista narazil do osobného auta, ktoré smerovalo rovnako ako on od kruhového objazdu smerom na Budču. Polícia vo Zvolene začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.


Ako polícia pripomenula, najčastejšou príčinou, ktorá sa podpisuje pod nehody motocyklistov, je prekročenie dovolenej rýchlosti a porušenie povinností vodiča. "Nie za každú dopravnú nehodu je zodpovedný motocyklista, ale v záujme vlastnej bezpečnosti by sa mali vyvarovať nebezpečnej jazde, porušovaniu dopravných predpisov a taktiež by si mali uvedomiť, že vodiči ostatných motorových vozidiel nie vždy predvídajú ich porušovanie pravidiel cestnej premávky," dodala polícia.

Tragická dopravná nehoda vo
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Vodiči ostatných motorových vozidiel by si mali uvedomiť, že motocyklisti jazdia veľmi často vyššou ako povolenou rýchlosťou, často predchádzajú motorové vozidlá sprava i zľava, motocyklistov je možné ľahko prehliadnuť, pri predchádzaní motocyklistov je potrebné dodržiavať bezpečný odstup. "V tomto roku sme v našom kraji riešili už 22 dopravných nehôd s účasťou motocykla, čo je o 11 viac ako vlani," pripomína polícia.

Tragická dopravná nehoda vo
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články