Utorok, 27. september 2022. Meniny má Cyprián, Damián, zajtra Václav.

Tragická nehoda pri Košiciach! Pri zrážke s autom prišiel o život 58-ročný cyklista

Pri zrážke s autom prišiel o život 58-ročný cyklistaGaléria fotiek (1)
Pri zrážke s autom prišiel o život 58-ročný cyklista
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

KOŠICE – Pri zrážke s autom prišiel o život 58-ročný cyklista. K tragickej nehode došlo v piatok okolo 13.00 h medzi košickou mestskou časťou Šebastovce a kruhovou križovatkou. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.


Podľa doterajších zistení muž vyšiel s bicyklom z miestnej komunikácie na cestu I/17 a v protismere išiel po ľavej krajnici k Šebastovciam. "Po niekoľkých metroch sa však rozhodol prejsť na pravú stranu cesty, avšak dostatočne nesledoval situáciu v cestnej premávke ani sa dostatočne nepresvedčil, či tak môže urobiť bez hroziaceho nebezpečenstva, a vošiel do jazdnej dráhy prichádzajúcemu osobnému motorovému vozidlu," uviedla s tým, že zraneniam na mieste podľahol.

Vodičku auta na mieste podrobili dychovej skúške

Vodičku auta na mieste podrobili dychovej skúške, prítomnosť alkoholu v jej dychu sa nepotvrdila. To, či pred svojou jazdou na bicykli požil alkohol alebo iné omamné a psychotropné látky nebohý cyklista, budú zisťovať pri pitve.

Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia

Pre nehodu bol úsek cesty dočasne uzavretý. Polícia v súvislosti s ňou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Ako k nehode došlo, čo bolo presnou príčinou a akou mierou k nej prispeli jej účastníci, bude podľa Ivanovej predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články