Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Zvrat v kauze poľovníckej chaty: Zrušili viaceré obvinenia! Vydýchnuť si môže aj zápasník Mečár

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

BRATISLAVA – Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) Trenčín zrušil v kauze poľovníckej chaty uznesenie vyšetrovateľa o začatí trestného stíhania a vznesení obvinenia Matúšovi Mečárovi a spol. pre prečin pytliactva. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca KP v Trenčíne Marián Sipavý. Upozornili na to Aktuality.sk.


Dôvodom je, že vyšetrovateľovi Martinovi Juhásovi, ktorý prípad realizoval, bolo vznesené obvinenie pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. "A to v súvislosti s vedením vyšetrovania, zabezpečovaním, vyhodnocovaním a nakladaním s dôkazmi v trestnej veci," priblížil hovorca.

ARCHÍVNE VIDEO Fico reaguje na uniknuté nahrávky z poľovníckej chaty

Uvedená skutočnosť je podľa hovorcu "tak závažného charakteru, že vyžaduje zrušenie vydaného uznesenia vyšetrovateľa Policajného zboru z dôvodu, aby neexistovala žiadna pochybnosť o zákonnosti trestného konania vedeného proti M. M (Matúšovi Mečárovi, pozn. red.). a spol.". Dozorujúci prokurátor KP Trenčín na základe toho odňal Juhásovi. tento prípad. Zároveň "uložil vyšetrovateľovi Prezídia Policajného zboru, Národnej kriminálnej agentúry, aby vo veci znovu konal a rozhodol".

Kauza je známa z videí, ktoré boli medializované vlani v októbri. Zobrazujú, ako sa stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora Gašpara Pavol.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články