Sobota9. december 2023, meniny má Izabela, zajtra Radúz

Hlas-SD kritizuje prezidentku: Okamžitým podpisom zmluvy s USA zavŕšila svoje zlyhanie

Peter Pellegrini Zobraziť galériu (2)
Peter Pellegrini (Zdroj: Topky/Vlado Anjel )

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová okamžitým podpisom obrannej zmluvy s USA zavŕšila doteraz najväčšie zlyhanie vo svojej funkcii. Uviedla to mimoparlamentná strana Hlas-SD v reakcii na ratifikáciu dohody. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

"Prezidentka druhýkrát odmietla vypočuť ľud, na čele ktorého stojí, a uprednostnila iný záujem. Jej postup pri schvaľovaní a podpise zmluvy s USA je temnou kapitolou jej doterajšieho mandátu," uviedol líder strany Peter Pellegrini.

 

PREZIDENTKA ZAVŔŠILA SVOJE ZLYHANIE PRI ZMLUVE S USA Prezidentka Zuzana Čaputová okamžitým podpisom obrannej zmluvy s...

Posted by Peter Pellegrini on Wednesday, February 9, 2022

Pripomenul, že po schválení zmluvy v parlamente Hlas vyzval hlavu štátu, aby ešte raz zvážila zásadné pripomienky generálneho prokurátora a aby zmluvu nepodpísala až do výsledku referenda. "Namiesto toho okamžite túto pre Slovensko nevýhodnú zmluvu podpísala. Je mi veľmi ľúto, že všetci traja najvyšší ústavní činitelia sa pre čo najrýchlejší podpisu zmluvy uchýlili ku krokom, ktoré nemajú nič spoločné s demokraciou, ústavnosťou a obhajobou národnoštátnych záujmov Slovenskej republiky," skonštatoval Pellegrini.

Prezidentka ratifikovala dohodu s USA

Prezidentka v stredu ratifikovala dohodu o obrannej spolupráci Slovenska s USA. Samotnú dohodu podpísali SR a USA minulý týždeň v americkom Washingtone. Parlament ju odsúhlasil v stredu napoludnie. Má umožniť americkým ozbrojeným silám využívať vojenské letiská Malacky-Kuchyňa a Sliač, prípadne iné dohodnuté zariadenia a priestory.

Viac o téme: USAZuzana ČaputováObranná zmluvaHlas-SD
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu