Piatok, 27. máj 2022. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

AKTUÁLNE Bašternákovi hrozí ďalšia obžaloba! Tentokrát ide o bytový komplex Bonaparte

Ladislav BašternákGaléria fotiek (1)
Ladislav Bašternák
Zdroj: Ján Zemair

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry navrhuje podanie obžaloby na Ladislava Bašternáka v súvislosti s bytovým komplexom Bonaparte. Informovala o tom Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.


archívne video

Podnikateľa Ladislava Bašternáka len včera prepustili z väzenia. Teraz mu hrozí ďalšia obžaloba, tentokrát v súvislosti s obytným komplexom Bonaparte, v ktorom býval napríklad aj odsúdený Marian Kočner, ale aj expremiér Robert Fico.

AKTUÁLNE Ladislav Bašternák ide na slobodu! Rozhodol o tom Krajský súd v Trenčíne

"Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry dnes ukončil vyšetrovanie v súvislosti s bytovým komplexom Bonaparte, kde je obvinený Ladislav B., návrhom na podanie obžaloby a spis predložil príslušnému prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry," uviedla Dobiášová. „Prokurátor po preštudovaní veci rozhodne vzhľadom na rozsah a zložitosť spisového materiálu v primeranej lehote o ďalšom postupe," reagoval hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Bašternák čelí aj obžalobe pre zločin krátenia dane a poistného v prípade neoprávnenej daňovej vratky súvisiacej s kúpou bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence.

Viac o téme:


 

Súvisiace články

Najčítanejšie články