Piatok8. december 2023, meniny má Marína, zajtra Izabela

KORONAVÍRUS Novinky pri registrácii na očkovanie: TÁTO výhoda poteší viacerých záujemcov

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA/AP Photo/Esteban Felix, File)

BRATISLAVA - Na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je pri registrácii možné prihlásiť sa na konkrétny dátum a vybrať si čas očkovania. Systém registrácie je podobný ako doteraz, vo formulári však pribudla možnosť výberu konkrétneho miesta očkovania a termínu. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Doteraz bolo možné zadať pri registrácii na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 iba orientačné miesto očkovania ako kraj a okres. Termín bol následne pridelený systémom. "Po úprave systému si občan, ktorý sa registruje, môže vybrať už aj dátum a čas, ktorý mu vyhovuje," vysvetlila Eliášová.

Záujemca si môže vybrať čas a dátum očkovania 

Na stránke www.korona.gov.sk po zadaní osobných údajov si záujemca najprv vyberie preferovaný okres. Následne sa mu zobrazia všetky očkovacie miesta v danom okrese. Potom si môže vybrať čas očkovania v danom očkovacom centre. "Registrácia sa využíva pri prvej a tretej dávke. Termín na podanie druhej dávky je zasielaný automaticky. Výber dátumu a časového úseku je možný pri všetkých vekových kategóriách," spresnila Eliášová.

Výber termínu môžu využiť aj záujemcovia o očkovanie

Výber termínu môžu využiť aj záujemcovia o očkovanie, ktorí sa na vakcináciu už registrovali a sú v takzvanej čakárni. "Môžu využiť službu 'zmena registrácie', ktorá im umožní výber nového termínu," opísala hovorkyňa. Ak záujemca nenájde vhodný termín, môže svoju registráciu zrušiť a nanovo sa registrovať neskôr.

Okrem očkovania prostredníctvom registrácie je naďalej možné využiť aj vakcináciu bez registrácie

Záujemcovia o očkovanie môžu využiť objednanie sa na konkrétny termín, ak pri registrácii zadajú maximálne päť okresov. Ak označia viac okresov, systém ich zaradí do čakárne a termín im bude pridelený automaticky vo vakcinačnom centre v nimi zvolenom okrese. Okrem očkovania prostredníctvom registrácie je naďalej možné využiť aj vakcináciu bez registrácie. Zoznam očkovacích centier a časy prevádzky sú zverejnené na stránke ministerstva zdravotníctva.

Viac o téme: RegistráciaPrihlásenieKoronavírusDátum a čas
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu