Nedeľa, 2. október 2022. Meniny má Levoslav, zajtra Stela.

KORONAVÍRUS MZ SR a samosprávne kraje prichystali mobilizačnú kampaň na podporu očkovania

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v spolupráci so samosprávnymi krajmi pripravilo kampaň na podporu očkovania proti COVID-19 s názvom Darujme si Vianoce. Mobilizačný týždeň na podporu očkovania sa začne od soboty (11. 12.) a potrvá do 18. decembra. Informovala o tom hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.


S navýšenými očkovacími kapacitami vo vakcinačných centrách budú môcť Slováci počítať od soboty, otvoria sa aj nové termíny na očkovanie. K mobilizácii sa pripoja členovia vlády, ako aj osobnosti z kultúrno-spoločenského života a športu. V jednotlivých regiónoch budú prostredníctvom sociálnych sietí alebo svojou pomocou priamo vo vakcinačných centrách pozývať ľudí k očkovaniu.

"Cieľom tejto mobilizácie je zaočkovať čo najviac ľudí a tým ich ochrániť pred ťažkým priebehom ochorenia COVID-19, ako aj zvýšiť informovanosť o dôležitosti očkovania," doplnila Eliášová s tým, že bližšie informácie prinesú v piatok (10. 12.) premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Očkovať sa bude aj bez predchádzajúcej registrácie

Pre efektívnejší manažment záujemcov o vakcínu odporúča MZ SR všetkým, ktorí sa chcú dať zaočkovať, aby sa registrovali na stránke www.korona.gov.sk. Umožnené bude aj očkovanie bez predchádzajúcej registrácie. V prípade vysokého záujmu budú uprednostnení tí, ktorí sa zaregistrovali a pridelili im termín. Rezort zdravotníctva zdôraznil, že vakcín je dosť, aby sa mohol v najbližších dňoch zaočkovať každý, kto o to prejaví záujem.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články