Streda, 25. máj 2022. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

ŠTS predĺžil väzbu Jozefovi Brhelovi z kauzy Mýtnik, rozhodnutie nie je právoplatné

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodla o predĺžení väzby obvinenému podnikateľovi Jozefovi Brhelovi z kauzy Mýtnik. Informoval o tom advokát obvineného Ľudovít Štanglovič. Rozhodnutie nie je právoplatné.


Predĺžila mu väzbu z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov, teda kolúznu väzbu. Sudkyňa nevyhovela návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), aby bol Jozef Brhel aj v útekovej väzbe. "Rozhodla tak s poukazom na nález ústavného súdu, ktorým vyslovil útekovú väzbu u môjho klienta ako protiústavnú," vysvetlil obhajca.

Rozhodnutie nie je právoplatné, obhajca podal voči nemu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR. Sudkyňa rozhodla na neverejnom zasadnutí, ako priblížil Štanglovič, v utorok (23.11.). O ďalších dôkazoch v kauze Jozefa Brhela majú v piatok predpoludním informovať prostredníctvom online tlačovej konferencie ďalší traja jeho obhajcovia Michal Mandzák, Jozef Kleberc a Štefan Kočan.

Obvninení v kauze Mýtnik

Podnikateľa obvinili a zadržali pri januárovej policajnej akcii Mýtnik. V rámci akcie obvinili aj jeho brata Petra Brhela, exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. a konateľku IT spoločnosti Allexis Janu R. V novembri Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v kauze Mýtnik aj Jozefa Brhela mladšieho, syna už obvineného Jozefa B.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkali trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a s korupciou. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka neskôr zastavil trestné stíhanie Petra Brhela ako nedôvodné, a to pre absenciu dôkazov. Jozef Brhel mladší je obvinený z trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články