Piatok, 22. október 2021. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Minister Korčok si želá prehĺbenie hospodárskej spolupráce so Španielskom

Ivan Korčok
Ivan Korčok
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
13.10.2021 17:07

BRATISLAVA - Šéf slovenského rezortu zahraničia Ivan Korčok (nominant SaS) si želá prehĺbenie hospodárskej spolupráce so Španielskom. Uviedol to po tom, ako v stredu prijal novú španielsku veľvyslankyňu v SR Loreu Arribalzagovú Ceballosovú.


Podotkol, že Španielsko je desiatym najvýznamnejším obchodným partnerom Slovenska a 12. najväčším investorom v SR. Informovali o tom z komunikačného odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Na Slovensku pôsobí približne 60 španielskych spoločností, hlavne v oblasti automobilového priemyslu, rozvinutá spolupráca je aj v oblasti školstva a turizmu. Minister podľa rezortu potvrdil dobrú úroveň bilaterálnych vzťahov. Doplnil, že "k tomu prispievajú najmä pravidelné kontakty našich najvyšších predstaviteľov, ale aj spolupráca na úrovni jednotlivých ministerstiev.

Obe naše krajiny charakterizuje silná proeurópska orientácia a blízke názory na kľúčové európske a zahraničnopolitické témy". Ministerstvo dodalo, že veľvyslankyňa informovala o prípravách Španielska na samit NATO, ktorý sa bude konať v júni 2021 v Madride, a tiež o prípravách na predsedníctvo v Rade Európskej únie v druhom polroku 2023.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články