Štvrtok22. február 2024, meniny má Etela, zajtra Roman, Romana

Colníci objavili počas kontroly v aute v Rožňave pervitín

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

ROŽŇAVA – Príslušníkom finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Košice sa podarilo v Rožňave zadržať pervitín. Odhalili ho vo vozidle zn. Škoda Felicia počas bežnej kontroly, ktorú vykonávali v noci. V utorok o tom informovala hovorkyňa CÚ Košice Katarína Daňková.

Colníci zastavili okolo polnoci auto, v ktorom sa nachádzala dvojčlenná posádka. Po sprístupnení vozidla vykonali kontrolu a v malej príručnej batožine bola zistená biela kryštalická látka, neskôr potvrdená ako pervitín.

Vodič tvrdí, že o drogách nevedel

Droga bola zabalená v troch malých igelitových uzatvárateľných vreckách, pričom sa spolu s ňou v taške nachádzala aj zatavená injekčná striekačka a uzatvárateľná plastová nádoba s obsahom ďalšej bielej kryštalickej látky. "Vodič uviedol, že príručná batožina je jeho, avšak jej obsah mu nepatrí. Komu obsah patrí, už uviesť nevedel," konštatovala Daňková

Vodiča následne zadržali, nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneným prechovávaním omamných a psychotropných látok. "Uvedené podozrenie bolo bezodkladne oznámené a odovzdané vecne a miestne príslušnému orgánu činnému v trestnom konaní v pôsobnosti Policajného zboru SR," dodala hovorkyňa.

Viac o téme: AutoPervitínColníciKontrola Rožňava
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu