Streda, 6. júl 2022. Meniny má Patrik, Patrícia, zajtra Oliver.

Slovenská polícia zadržala dvoch členov medzinárodného gangu so zbraňami

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA - Slovenská polícia zadržala dvoch členov medzinárodného gangu, ktorý obchodoval so zbraňami. Stalo sa tak ešte v polovici septembra. Ďalších štyroch členov sa podarilo polícii zadržať začiatkom októbra v Holandsku a Českej republike. Ide o vyšetrovanie medzinárodného nelegálneho obchodu so zbraňami, zadržané osoby považoval Europol za ciele "vysokej hodnoty". Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.


"Zločinecká skupina sa mala špecializovať na konverziu takzvaných Flobertových zbraní na smrtiace. Mali dodať viac ako 1500 strelných zbraní zločineckým skupinám v Holandsku, Rakúsku, Dánsku, Nemecku, Portugalsku, Švédsku a Českej republike," priblížil Slivka.

VIDEO Slovenská polícia zadržala dvoch členov medzinárodného gangu so zbraňami

Vyšetrovanie sa začalo ešte minulý rok 

Vyšetrovanie sa začalo po zadržaní 22 strelných zbraní vo februári 2020 v holandskom Hoek van Holland vo vozidle na ceste do Spojeného kráľovstva. Pri Europole bola zriadená operačná pracovná skupina medzi Holandskom, Slovenskom, Belgickom, Španielskom, Nemeckom, Rakúskom, Poľskom a Spojeným kráľovstvom. Odvtedy sa našlo viac ako 350 zbraní, ktoré mali zločinci predávať, vrátane samopalov a útočných pušiek spolu s niekoľkými tisíckami nábojov. Zatknutých bolo ďalších 12 podozrivých osôb za účasť na nelegálnom obchode so zbraňami.

"Dôkazy zaistené počas posledného akčného dňa sa teraz analyzujú, aby sa identifikovali ďalšie miesta v Európe, kde bude potrebné vyšetrovanie," podotkol Slivka. Akčný deň sa uskutočnil v rámci európskej multidisciplinárnej platformy proti kriminálnym hrozbám (EMPACT).

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články