Utorok, 30. november 2021. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Zajtra si dajte pozor na silný vietor: SHMÚ vydal výstrahy pre tieto okresy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.10.2021 20:17

BRATISLAVA - Počas utorka bude od rána vo viacerých okresoch Slovenska platiť výstraha prvého stupňa pred vetrom. Týka sa to najmä západnej časti krajiny. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke.


Výstraha platí od utorka od 8.00 h až do večerných hodín. SHMÚ varovanie vydal pre okresy Malacky, Senica, Skalica, Myjava, Piešťany, Trnava, Hlohovec, Nitra, Levice a Nové Zámky.

Vietor môže podľa SHMÚ ojedinele v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 70 kilometrov za hodinu. "Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," upozornil SHMÚ.

Výstrahy pred silným vetrom
Zdroj: shmú.sk

SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa aj pred vetrom na horách. Varovanie od utorkového rána platí pre okresy Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Žilina, Martin, Ružomberok, Turčianske Teplice, Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš a Poprad. Vietor môže dosiahnuť v nárazoch 110 až 125 kilometrov za hodinu. "Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo," dodal SHMÚ.


Galéria

Ilustračné foto Výstrahy pred silným vetrom

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články