Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

KORONAVÍRUS Nové rozdelenie okresov: Už päť je bordových, Lengvarský uvažuje o sprísnení opatrení

Zdroj: Topky/Vlado Anjel
27.09.2021 06:00

BRATISLAVA - Scenár, ktorý predpovedali odborníci po lete, sa bohužiaľ napĺňa. Počty nových prípadov rapídne stúpajú a s tým súvisí aj preraďovanie okresov do tmavšej farby, čo značí vyšší stupeň ohrozenia. Oddnes je v bordovej fáze päť okresov, červených je 39 a oranžových 34. Zelenou ostáva už len jeden okres - Dunajská Streda.


Oddnes platí rozdelenie okresov Slovenska podľa toho, ako ich schválila vláda ešte minulú stredu na základe COVID automatu. Stalo sa tak na základe neustále sa zhoršujúcej pandemickej situácie. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v tejto súvislosti dokonca pripustil sprísnenie protipandemických opatrení. 

Lengvarský ohlásil začiatok reprofilizácie
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa, Pavol Zachar, Topky/Vlado Anjel

PRIESKUM o tom, prečo sa Slováci nechali zaočkovať: Tieto dva dôvody u nich jasne vyhrali

Nové rozdelenie okresov

Monitoring (zelená farba): okres Dunajská Streda.

Ostražitosť (oranžová farba): okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I - V, Detva, Galanta, Hlohovec, Komárno, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Šaľa, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Zvolen.

Prvý stupeň ohrozenia (červená farba): okresy Bánovce nad Bebravou, Brezno, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I - IV, Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Martin, Myjava, Námestovo, Nitra, Poprad, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Svidník, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina a okres Zlaté Moravce.

Druhý stupeň ohrozenia (bordová farba): okresy Bardejov, Krupina, Rožňava, Skalica a Stará Ľubovňa. 

KORONAVÍRUS Nové rozdelenie okresov:
Zdroj: korona.gov.sk

Odborníkov znepokojuje nízky počet zaočkovaných

Riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva Matej Mišík minulý týždeň informoval, že denne sa zaočkuje približne 1400 ľudí, čo považuje za veľmi nepriaznivé. "Znepokujúce je stále nízke číslo zaočkovanosti v kategórii 50+, ktorá je najrizikovejšou z pohľadu rizík a komplikácií ochorenia a nevyhnutnej hospitalizácie," vyhlásil. Zároveň skonštatoval, že v zaočkovaní pretrvávajú vysoké regionálne rozdiely. 


Galéria

Lengvarský ohlásil začiatok reprofilizácie Tlačová konferencia ministra zdravotníctva

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np
ZDROJ: TASR
VIDEO: TASR/Jaromír Novak

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články