Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

AKTUÁLNE NAKA zadržala Štefana Žigu: Obvinenie z korupcie!

Zdroj: Facebook/Polícia SR
24.09.2021 14:52

BRATISLAVA - Rodinného príslušníka Petra Žigu zadržala Národná kriminálna agentúra. Štefan Žiga je v cele policajného zaistenia a obvinený je z korupcie.


archívne video

Štefan Žiga je príbuzným poslanca Petra Žigu, ktorý je obvinený z podplácania v inej trestnej veci. Poslanec je stíhaný na slobode. Štefan Žiga je syn bratranca Petra Žigu. Národná kriminálna agentúra ho zadržala a obvinila z korupcie. Ako prvý o tom informoval portál noviny.sk

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry už podal aj návrh na väzobné stíhanie a súd bude o ňom rozhodovať v sobotu o 14:30. 

EXKLUZÍVNE FOTO Obvinený Žiga po výsluchu: Užíva si vianočnú atmosféru!

O Petrovi Žigovi mala vypovedať bývalá štátna tajomníčka a exsudkyňa obvinená Monika Jankovská. Tá sa rozhodla spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a aj na základe jej výpovede malo byť exministrovi vznesené obvinenie. Jankovská vo svojej výpovedi uviedla, že Žiga vybral z trezoru z bývalej kancelárie ministra hospodárstva na Mierovej ulici v Bratislave 100-tisíc eur, ktoré mal odovzdať Jankovskej.

Bývalá štátna tajomníčka ich mala potom odovzdať sudkyni najvyššieho súdu Kataríne Pramukovej, ktorá rozhodovala dôležitý spor o to, kto má právo prevádzkovať vodnú elektráreň v Gabčíkove, ktorú v tom čase ovládal taliansky Enel. Podľa Jankovskej výpovede sudkyňa rozhodla v prospech Slovenska, ale úplatok neprijala. Pramuková tvrdí, že žiadny úplatok nikdy nezobrala a ani sa ju nikto nepokúšal podplatiť.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články