Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Na niektorých miestach Slovenska sa vyskytne prízemný mráz: Na horách si dajte pozor pred silným vetrom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
22.09.2021 20:37

BRATISLAVA - Na niektorých miestach Slovenska treba vo štvrtok (23. 9.) rátať s prízemným mrazom či silnejším vetrom na horách. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojej webovej stránke.


Prízemný mráz sa môže objaviť takmer vo všetkých okresoch Banskobystrického kraja a v niektorých okresoch Prešovského a Košického kraja. Teplota môže klesnúť na 0 až -3 stupne Celzia. "Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny," pripomína SHMÚ. Výstrahy platia vo štvrtok predbežne od 1.00 do 7.00 h.

Výstrahy na Slovensku
Zdroj: SHMÚ

Na horách Banskobystrického, Žilinského a Prešovského kraja môže fúkať silnejší vietor. Dosiahnuť môže priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, v nárazoch 110 až 135 kilometrov za hodinu. "Predpokladaná rýchlosť vetra predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo," upozorňujú meteorológovia. Výstrahy platia vo štvrtok od 20.00 h do piatka (24. 9.) do 20.00 h.

Výstrahy na Slovensku
Zdroj: SHMÚ


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články