Sobota, 25. september 2021. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Bitka štyridsiatich osôb! Útočili na seba kameňmi a palicami, dve osoby skončili postrelené

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Marek Mrviš
14.09.2021 12:10

HLOHOVEC – V trnavskej a piešťanskej nemocnici skončili obete bitky v Šulekove, miestnej časti Hlohovca. Anonym v pondelok (13. 9.) po 21. hodine nahlásil potýčku približne 40 osôb, ktoré na seba útočili kameňmi a palicami.


O niekoľko minút na to, ako sa na miesto udalosti presúvali najbližšie policajné hliadky, bola ohlásená z Ulice Ľ. Podjavorinskej streľba a zranení. Policajné hliadky na mieste našli dve osoby postrelené a tri so zranením hlavy. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

"Vypätá situácia medzi Rómami sa nakoniec upokojila a policajné hliadky spolu s kriminalistami situáciu v obci do ranných hodín monitorovali. Ďalší policajti vykonávajú stráženie zranených v nemocniciach," uviedla hovorkyňa. Udalosť si prevzal trnavský vyšetrovateľ.

Dôvod bitky sa preveruje 

"Dôvod, pre ktorý vznikol konflikt, polícia preveruje a v súčasnosti naďalej pokračujeme v procesných úkonoch. Incident vyšetrujeme s podozrením na ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy a výtržníctvo. Právna kvalifikácia sa môže zmeniť, respektíve rozšíriť podľa získaných informácií v priebehu vyšetrovania. Bližšie informácie k prípadu poskytneme neskôr, keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí," dodala.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články 

Ekonomické riziká pandexitu

Aj keď všetci dúfajú, že Pandexit alebo koniec pandémie COVID-19 príde už čoskoro, ekonomické výhody nebudú nesporné. Pravdepodobný ... viac »