Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Pellegriniho strana Hlas sa obula do Hegera: Alibizmus a lži na úrovni Matoviča! Zlyhanie hádžu na ľudí

Tlačová konferencia strany Hlas-SD
Tlačová konferencia strany Hlas-SD
Zdroj: Topky/Maarty
04.09.2021 17:44

BRATISLAVA - Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) predviedol podľa strany Hlas-SD v Sobotných dialógoch svoj typický alibizmus, neschopnosť prevziať zodpovednosť a lži na úrovni Igora Matoviča.


Hlas reagoval na premiérové slová o očkovaní a možných dôsledkoch pri tretej vlne pandémie, pričom odmietol  Hegerove vysvetlenie, že za nízkou mierou očkovanosti je najmä postoj opozície a ľudia, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať.

"Za slabú úroveň očkovania je zodpovedná vláda, ktorá nie je schopná viesť zrozumiteľnú diskusiu, ale uchyľuje sa k nezmyselným aktivitám, ako očkovacia lotéria či vydieranie veriacich v súvislosti s návštevou pápeža Františka," uviedla hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková. Zopakovala zároveň výzvu strany vládnej koalícii, aby bezodkladne zrušila očkovaciu lotériu, umožnila stretnutie s pápežom aj negatívne testovaným a osobám, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 a prestala podceňovať prípravu na tretiu vlnu pandémie.

V relácii Sobotné dialógy RTVS Heger povedal, že za zaočkovanosťou na úrovni 42 percent, ktorou SR výrazne zaostáva za inými krajinami, vidí dôsledok troch faktorov - opozičnej politiky, ktorá zneužíva tému, taktiež z pandemického hľadiska veľmi priaznivé leto, ktoré nemotivuje k očkovaniu a rovnako podľa neho ľudí od očkovania odrádza aj militantný charakter odporu voči vakcinácii.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články