Sobota, 29. január 2022. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Dnes pozor na dážď: Na severe hrozia povodne, v okrese Námestovo platí 3. stupeň výstrahy

Ilustračné fotoGaléria fotiek (3)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

BRATISLAVA - Na severe Slovenska hrozia povodne z trvalého dažďa. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého až tretieho stupňa. Najvyššia výstraha - tretieho stupňa aktuálne platí v okrese Námestovo. 


Druhý stupeň výstrahy vyhlásil ústav v okresoch Tvrdošín a Liptovský Mikuláš. Výstraha prvého stupňa je aktuálne platná pre okresy Čadca, Dolný Kubín, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa a Bardejov. "Vzhľadom na spadnuté trvalé zrážky spojené s nasýtenosťou povodia je na tokoch predpoklad pretrvávania vysokých vodných hladín zodpovedajúcim stupňom povodňovej aktivity," spresnil SHMÚ. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovať.

Dnes pozor na dážď:
Galéria fotiek (3)
Zdroj: SHMÚ

Meteorológovia zároveň na severe Slovenska varujú pred silným dažďom. Pre okresy Čadca, Námestovo a Tvrdošín vyhlásil SHMÚ výstrahu 2. stupňa. Úhrn zrážok tu totiž môže dosiahnuť 55 až 60 milimetrov. Výstraha 1. stupňa platí aj v ďalších okresoch Žilinského, Trenčianskeho a Prešovského kraja. Vyskytnúť sa tu môže dážď s úhrnom zrážok 35 až 55 milimetrov.

Dnes pozor na dážď:
Galéria fotiek (3)
Zdroj: SHMÚ

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články