Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Pád zo sedemmetrovej výšky: Horolezcovi pomáhali záchranári, spolulezci aj tatranský chatár

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
21.08.2021 19:28

VYSOKÉ TATRY - Pomoc horských a leteckých záchranárov si v sobotu vyžiadal pád horolezca v stene Javorového štítu vo Vysokých Tatrách. Ako informovala na svojej internetovej stránke Horská záchranná služba (HZS), po páde zo sedemmetrovej výšky ho s poranenou nohou, panvou a rebrami dostať z terénu pomáhali aj jeho spolulezci a tiež chatár zo Zbojníckej chaty.


"Do oblasti boli postupne v dvoch skupinách pozemne vyslaní záchranári HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry. Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky pomohli zranenému mužovi na mieste spolulezci, ktorým sa podarilo spustiť muža pod stenu," priblížila HZS s tým, že chatár zo Zbojníckej chaty priniesol na miesto nosidlá, na ktorých zraneného začali spolulezci s chatárom transportovať ku chate.

Horskí záchranári, ktorí sa s nimi počas tohto transportu stretli, požiadali, pri zlepšení podmienok, o súčinnosť leteckú techniku a zraneného muža pripravili na letecký prevoz. "Po prílete vrtuľníka do oblasti bol pacient letecky evakuovaný z terénu. Po medzipristátí na heliporte v Starom Smokovci a preložení na palubu vrtuľníka bol dopravený do nemocnice v Poprade," uzavrela HZS.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články