Piatok19. apríl 2024, meniny má Jela, zajtra Marcel

V uplynulom týždni polícia zaevidovala 66 vodičov pod vplyvom alkoholu v Žilinskom kraji

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR - Martin Baumann)

ŽILINA - Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 66 vodičov pod vplyvom alkoholu. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Nikola Kačkovič.

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 15 nad jedno promile a u 19 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. Štyria vodiči spôsobili dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu. "Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 28 z nich bola dychová skúška pozitívna," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. "Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, lebo následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické," upozornila Kačkovič.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách, dodala krajská policajná hovorkyňa.

Viac o téme: AlkoholUpozorneniePravidláVodičiKontrolyPolícia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu