Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Slováci, takúto PREDPOVEĎ POČASIA ste už dlho nezažili: Budúci týždeň sa pripravte na poriadne peklo!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Topky/Ján Zemiar, Getty Images
20.06.2021 22:02

BRATISLAVA - Ak ste dúfali, že po tomto tropickom víkende nastane zmena a aspoň mierne sa ochladí, tak vás asi nepotešíme. Horúčavy totiž neustúpia ani počas najbližších dní, kedy teploty miestami vystúpia až na 36 stupňov Celzia. Mimoriadne teplé majú byť aj noci. Zmeniť by sa to malo až koncom budúceho týždňa.


Takto to vyzeralo počas víkendu na bratislavských Zlatých pieskoch

PONDELOK

Jasno až polooblačno, miestami až oblačno. Ojedinele, popoludní v západnej polovici miestami, prehánky alebo búrky, aj intenzívne. Mimoriadne teplo a cez deň lokálne dusno. Najnižšia nočná teplota 18 až 13, na juhozápade 23 až 18 st. Najvyššia denná teplota 31 až 36, na Orave a pod Tatrami miestami okolo 29 st. Prevažne slabý, na juhozápade väčšinou juhovýchodný vietor do 6 m/s (20 km/h). Pri búrkach vietor prechodne zosilnie. 

Slováci, takúto PREDPOVEĎ POČASIA
Zdroj: predpovede.sk

UTOROK

Vo veľmi teplom a vlhkom vzduchu sa bude v západnej a strednej Európe vlniť studený front. Polooblačno až oblačno, v noci lokálne menej oblačnosti. Ojedinele, cez deň miestami, prehánky alebo búrky - aj intenzívne a s krúpami. Mimoriadne teplo a miestami dusno. Najnižšia nočná teplota 22 až 17, v údoliach miestami okolo 15 st. Najvyššia denná teplota 31 až 36, na Kysuciach, Orave a pod Tatrami miestami okolo 29 st. Prevažne slabý vietor. Pri búrkach vietor prechodne zosilnie. 

Slováci, takúto PREDPOVEĎ POČASIA
Zdroj: predpovede.sk

STREDA

Vo veľmi teplom a vlhkom vzduchu sa bude v strednej Európe naďalej vlniť studený front. Polooblačno až oblačno, lokálne aj menej oblačnosti. Ojedinele, cez deň miestami, prehánky alebo búrky - aj intenzívne a s krúpami. Mimoriadne teplo a miestami dusno. Najnižšia nočná teplota 21 až 15 st. Najvyššia denná teplota 27 až 32, na juhu a východe miestami okolo 34 st. 

Slováci, takúto PREDPOVEĎ POČASIA
Zdroj: predpovede.sk

ŠTVRTOK

Polooblačno až oblačno. Miestami prehánky alebo búrky, aj intenzívne a s krúpami. Mimoriadne teplo a miestami dusno. Najnižšia nočná teplota 21 až 15 st. Najvyššia denná teplota 30 až 35, v Žilinskom kraji a pod Tatrami okolo 28 st. 

Slováci, takúto PREDPOVEĎ POČASIA
Zdroj: predpovede.sk

PIATOK

Polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo búrky, aj intenzívne a s krúpami. Teplo a miestami dusno. Najnižšia nočná teplota 21 až 15 st. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na juhu stredného Slovenska a na juhovýchode 29 až 34 st. 

Slováci, takúto PREDPOVEĎ POČASIA
Zdroj: predpovede.sk

Platia výstrahy pred horúčavami

V pondelok a utorok platia výstrahy pred vysokými teplotami. V pondelok je to výstraha druhého stupňa pre Bratislavský, Banskobystrický, Košický, Nitriansky a Trnavský kraj a výstraha prvého stupňa pre Trenčiansky kraj. V utorok platí výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami pre Banskobystrický, Košický, Nitriansky a Trnavský kraj a výstraha prvého stupňa pre Bratislavský, Trenčiansky a Prešovský kraj. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np
ZDROJ: SHMÚ
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články