Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

Veľký zásah hasičov v Dunajskej Strede: Horela pekáreň, škody po požiari sú obrovské

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
14.05.2021 11:38

DUNAJSKÁ STREDA – Požiar na jednom z komínov na tunelovej peci, ktorá slúži na výrobu pekárenských výrobkov, likvidovali hasiči z Dunajskej Stredy vo štvrtok (13.5.) vo večerných hodinách. Pre požiar musela byť evakuovaná výrobná hala miestnej pekárne, zásah sťažovalo silné zadymenie. Informovala o tom krajská hovorkyňa hasičov v Trnave Lena Košťálová.


“Keďže išlo o zásah väčšieho rozsahu, na mieste udalosti zasahovalo 17 príslušníkov s ôsmimi kusmi techniky. K udalosti bol povolaný aj dobrovoľný hasičský zbor obce Gabčíkovo,” uviedla hovorkyňa.

Pre odvetranie zadymených priestorov zasahujúci hasiči použili pretlakovú ventiláciu. Popri hasiacich prácach súčasne prebiehalo aj rozoberanie strešnej konštrukcie, kde sa komín nachádzal. Po uhasení požiaru rozobrali aj vrchné panely pece pre prípadný výskyt tlejúcich častí pomocou termokamier. Počas celých prác hasiči zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch.

“Vyčíslená hodnota zachráneného majetku bola odhadnutá na sumu 18 miliónov eur a predbežná škoda na 170.000 eur. Pri udalosti neprišlo k ohrozeniu žiadnej osoby,” doplnila Košťálová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články