Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Kotlebovo veľké ODHALENIE: Priatelia, odpadnete! Agenti tajných služieb chcú rozpad jeho strany

Milan Mazurek a Ondrej Ďurica (vpravo)
Milan Mazurek a Ondrej Ďurica (vpravo)
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
08.05.2021 00:01

BRATISLAVA - Strana Mariana Kotlebu ĽSNS utrpela pred časom veľké straty, keď z nej odišli najvýraznejšie postavy, akými sú napríklad Milan Uhrík, Milan Uhrík či bývalý hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica.


Archívne video

Zdá sa však, že neprávoplatne odsúdený Marian Kotleba stále nevie odídencom zo strany odpustiť. V najnovšom statuse ich nazval dokonca zdradcami a tajnými agentmi.

"Priatelia, odpadnete. Dnes po hlasovaní o 17.00 za mnou prišla naša poslankyňa Ing. Sulanová s tým, že počas dňa sa jej jeden zo zradcov našej strany Ondrej Ďurica pýtal, že či by aj ona nechcela odísť z poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko. Správy o pokuse rozložiť našu stranu cez agentov tajných služieb začínaju naberať na konkrétnosti," napísal Kotleba na sociálnej sieti. 

Konflikt v ĽSNS vrcholí: Ďalší členovia ohlásili odchod, Mazurek hovorí o tom, že sa mu zrútil svet

Ondrej Ďurica je bývalý hovorca Ľudovej strany Naše Slovensko a spevák. Poslanci, ktorí odišli od Kotlebu, založili hnutie Republika. To má byť pre "všetkých občanov, ktorí sú nespokojní s likvidačnou politikou tejto vládnej koalície a súčasne frustrovaní zo škandálov skompromitovanej a skorumpovanej opozície".

Hnutie má byť konzervatívne. "Je a bude razantnou, ale dôstojnou politickou silou a voľbou pre pozitívnu zmenu, ktorú Slovensko tak zúfalo potrebuje," znie oficiálne stanovisko Milana Uhríka s tým, že v nej majú miesto všetci, ktorí si "ctia slušnosť a tradičné hodnoty". Programové ciele sú prístupné na ich stránke. Členovia sa viac k hnutiu vyjadrovať nebudú.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články