Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

Opäť sa oteplí! Už v nedeľu sa teplota vyšplhá vysoko: Ale POZOR, cez noc udrú mrazy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
07.05.2021 17:00

BRATISLAVA – Posledné dni boli o trocha chladnejšie, pričom stred týždňa poznačili niekde aj intenzívne búrky. Nastávajúci víkend budú teploty príjemnejšie, a to najmä v nedeľu, kedy sa denné maximum vyšplhá na 23 stupňov. Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) však vystríhajú pred nočnými prízemnými mrazmi i nízkymi teplotami.


Sobota

V chladnejšom vzduchu sa do strednej Európy rozšíri od západu tlaková výš.

Oblačnosť bude malá, prechodne miestami zväčšená. Ojedinele sa vyskytnú prehánky. Meteorológovia avizujú chladno.

Najnižšia nočná teplota poklesne na 2 až -3, v Podunajskej a Východoslovenskej nížine miestami zhruba na 4 stupne. Najmä v západných a východných okresoch však platí prvostupňová výstraha pred prízemným mrazom. Vo vyznačených lokalitách sa vo výške 5 cm nad povrchom ojedinele očakáva mínusová teplota.

8.5. od 02:00 do 07:00
Opäť sa oteplí! Už
Zdroj: SHMÚ

Pre stred a sever zas platí prvý výstražný stupeň pred nízkymi teplotami. SHMÚ vo zvýraznených okresoch očakáva teplotu 0 až -2 °C. „Vzhľadom na pokročilý rozvoj vegetácie v tomto období môže uvedená teplota poškodiť niektoré poľnohospodárske plodiny alebo ovocné dreviny,“ varoval.

8.5. od 00:00 do 07:00
Opäť sa oteplí! Už
Zdroj: SHMÚ

Počas dňa sa oteplí na 13 až 18, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši približne na 11 stupňov. Zafúka slabý, miestami prechodne západný až severozápadný, vietor rýchlosťou do 20 km/h.

Nedeľa

Tlaková výš sa bude presúvať z našej oblasti nad Čierne more a po jej zadnej strane k nám začne od juhozápadu prúdiť teplejší vzduch.

Počasie bude o čosi krajšie. Meteorológovia predpovedajú jasno až polojasno. Nad ránom sa ojedinele môže tvoriť hmla.

Najnižšia nočná teplota dosiahne 3 až -3, na západe 9 až 3 stupne. Od 02:00 do 07:00 opäť treba rátať s ojedinelým prízemným mrazom či nízkymi teplotami.

9.5. od 02:00 do 07:00
Opäť sa oteplí! Už
Zdroj: SHMÚ

9.5. od 00:00 do 07:00
Opäť sa oteplí! Už
Zdroj: SHMÚ

Maximálna denná teplota sa vyšplhá na 18 až 23 stupňov, no na Orave a pod Tatrami bude ojedinele aj chladnejšie.

V noci sa spočiatku vyskytne slabý, postupne juhovýchodný až južný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou  až 30 km/h. V nárazoch miestami dosiahne okolo 50 km/h.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: TASR/Daniel Veselský

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články