Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Útok na muža (22) pod Mostom Apollo: Tínedžeri ho najskôr napadli a potom okradli

Napadnutý muž bol privolanými zdravotnými záchranármi prevezený do nemocnice
Napadnutý muž bol privolanými zdravotnými záchranármi prevezený do nemocnice
Zdroj: Facebook Polícia SR - Bratislavský kraj
12.04.2021 17:45

BRATISLAVA – Štyrom mladíkom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. V Bratislave, pod Mostom Apollo, mali v sobotu (10. 4.) napadnúť a okradnúť 22-ročného muža. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.


Jeden z mladíkov mal vyprovokovať hádku s 22-ročným mužom. Následne na miesto prišli zvyšní traja mladíci a spoločne všetci fyzicky muža napadli. "Ten opakovanými údermi päsťami a kopmi do oblasti tváre a hlavy utrpel viaceré zranenia. Počas napadnutia poškodenému strhli pánsku koženú tašku v hodnote 950 eur a odcudzili mu aj okuliare v hodnote 120 eur. Počas útoku mu zároveň rozbili aj mobilný telefón a následne z miesta odišli," spresnil Szeiff.

Policajti mužov za použitia donucovacích prostriedkov následne obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné oddelenie. Napadnutý muž bol privolanými zdravotnými záchranármi prevezený do nemocnice.

Policajný vyšetrovateľ v súvislosti s týmto prípadom vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva 19-ročnému Gregorovi L., 17-ročnému Branislavovi B., 17-ročnému Róbertovi P. z Bratislavy. "Menovaní boli po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia. Obvineniu z vyššie uvedeného trestného činu čelí aj 20-ročný Martin K. z Bratislavy, ten je stíhaný na slobode," podotkol Szeiff.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články