Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Nechutné prípady z Bratislavy: Roman a Marek mali týrať blízke osoby, polícia ich obvinila

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
23.03.2021 12:06

BRATISLAVA - Polícia obvinila dvoch mužov zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. V prípade 34-ročného Mareka M. išlo o týranie matky, obeťami 52-ročného Romana M. mali byť jeho družka a maloletá dcéra. Obaja sú stíhaní väzobne, hrozí im trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.


Svojej matke mal obvinený Marek M. spôsobovať psychické a fyzické utrpenie od roku 2018 v jednom z bytov na Holekovej ulici v Bratislave. "Situácia sa úplne vyhrotila v marci 2020, keď muž pre stále pretrvávajúcu pandémiu ochorenia COVID–19 začal pracovať z domu. Jeho záchvaty zúrivosti sa mali v tom čase začať stupňovať. Išlo o slovné ponižovania, obmedzovanie pohybu poškodenej po byte a tiež jej mal zakázať kontakt s ostatnou rodinou," objasnila hovorkyňa. Priblížila aj decembrový incident, keď mal obvinený začať brúsiť sekeru priamo pred očami poškodenej, čím chcel u nej vyvolať strach o život.

Obvinený Roman M. mal od presne neurčeného času až do 19. marca týrať svoju 42-ročnú družku a tiež ich maloletú dcéru. "Menovaný mal ženu viackrát fyzicky napadnúť a veľakrát aj pred očami ich maloletej dcéry. Jeden z jeho útokov mal v roku 2019 spôsobiť družke zlomeninu ruky," skonštatovala Martiniaková. Ženu mal tiež zamykať v izbe a zakazovať jej kontakt s blízkymi osobami.

Polícia vyzýva občanov, aby nemlčali v prípadoch týrania svojím partnerom či partnerkou a okamžite kontaktovali políciu. "Ak máte vo svojom okolí ženu s podobným osudom, ako sa nachádzajú v týchto dvoch prípadoch, snažte sa ju povzbudiť a podporiť v oznámení takéhoto trestného činu," apeluje.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články