Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Gröhling: Na štyroch školách sa testovalo kloktaním, všetci boli negatívni

Minister školstva Branislav Gröhling
Minister školstva Branislav Gröhling
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
08.03.2021 13:57

BRATISLAVA - Na štyroch školách sa v uplynulých dňoch uskutočnilo testovanie kloktaním, použitých bolo okolo 7100 testov. Ako uviedol v diskusnej relácii na Rádiu Expres minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling, všetci otestovaní boli negatívni. Minister školstva uviedol, že kloktacie testy budú distribuovať na základe indikatívneho záujmu škôl.


Zaočkovaných je aktuálne podľa ministra školstva viac ako 50.700 zamestnancov škôl. Poukázal na to, že v tomto počte neboli zarátaní všetci nepedagogickí zamestnanci, napríklad kuchárky či ekonómky. "Týmto spôsobom vytvárame bezpečné prostredie v školách," povedal minister. Zároveň potvrdil, že vzhľadom na zmenu očkovacej stratégie, ktorá začala platiť od pondelka, sa už učitelia nebudú očkovať prednostne.

Zatiaľ sa podľa Gröhlinga neuvažuje o zrušení ústnej časti maturitnej skúšky, ktorá by sa mala realizovať v máji. Na otázku, či by sa nemala zrušiť, povedal, že "možné je úplne všetko". Ako tvrdí, rozhodne sa podľa toho, ako sa bude vyvíjať situácia v súvislosti so šírením pandémie ochorenia COVID-19. Poznamenal, že sa pozerá na to, aby sa zabezpečilo bezpečné prostredie, ale aj na to, aby sa zabezpečila maturita ako taká.

V súvislosti s prijímacími pohovormi na stredné školy minister povedal, že by sa mali uskutočniť začiatkom mája.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články