Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Polícia v Košiciach zatkla hľadaného muža: Na krku má obvinenia za neoprávnené obohatenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
05.03.2021 16:21

KOŠICE - Polícii sa v piatok poobede v Košiciach podarilo zatknúť muža obvineného za neoprávnené obohatenie. Hľadaný Andrej K. bol na úteku od mája 2020. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.


Keďže nenastúpil na výkon trestu, bol v tom čase na neho vydaný zatýkací rozkaz. "Nebolo to po prvýkrát, keď sa jeho osoba dostala do hľadáčika policajných pátračov. V aktuálnom prípade išlo už o šieste „kolo“ pátrania, avšak s najzávažnejšími dôsledkami – dodaním za mreže," priblížil Slivka.

Polícia obvineného zatkla v byte, v ktorom sa mal podľa poskytnutých informácií nachádzať a následne ho eskortovala do výkonu trestu. "Andrej sa mal nachádzať v byte, pred ktorého vstupom postavil mrežu. Nad samotné dvere boli nainštalované bezpečnostné kamery, ktoré nechýbali ani na balkóne bytu," spresnil hovorca s tým, že operatívno-pátracou činnosťou bolo potvrdené, že tieto opatrenia zabezpečil obvinený muž, pretože vedel, že polícia po ňom pátra.

Dodal tiež, že na prípade sa podieľali cieľoví pátrači z Úradu kriminálnej polície PPZ, prezývaní verejnosťou lovci lebiek a príslušníci Pohotovostného policajného útvaru z Krajského riaditeľstva PZ Košice.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články