Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Muž, ktorý kradol v domoch v Gemerskej Polome, je vo väzbe

Zdroj: Getty Images
26.02.2021 13:10

ROŽŇAVA – Polícia obvinila 36-ročného muža z okresu Rožňava, ktorý kradol v niekoľkých rodinných domoch v obci Gemerská Poloma. Vzali ho do väzby. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, odcudzené veci našli vrátane úspor dôchodcu.


Muž vošiel v januári na pozemok jedného z rodinných domov, pričom odcudzil posteľnú bielizeň, dámske pyžamo, ženskú osobnú bielizeň a deky. Minulú sobotu po poškodení sklenenej výplne vchodových dverí opakovane vošiel do ďalšieho z rodinných domov v uvedenej obci. „Odcudzil päťeurovú bankovku, nástenné hodiny, rôzne množstvo potravín z chladničky, fľašu domácej pálenky, mobilný telefón a puzdro s osobnými dokladmi. Potom vylomil skrinku v kuchyni a odcudzil odtiaľ hotovosť vo výške 4000 eur,“ uviedla s tým, že o dva dni na to ukradol z ďalšieho domu rôznu obuv, šperkovnicu s bižutériou, tablet a športové potreby.

Polícia ho v dvoch prípadoch obvinila z prečinu porušovania domovej slobody a v jednom prípade zo zločinu porušovania domovej slobody a zločinu krádeže. „Všetky odcudzené veci boli nájdené a zaistené, a budú vrátené ich majiteľom. Policajtom sa podarilo nájsť aj 4000 eur, čo boli úspory 88-ročného pána, ktorý s ich nájdením a vrátením už ani nerátal,“ dodala Ivanová. Obvineného umiestnili do cely policajného zaistenia. Rožňavský policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, ktorý sudca okresného súdu akceptoval.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články