Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Proces s bosom sýkorovcov: Súd čítal svedecké výpovede, pokračovať bude v marci

Zdroj: Topky/Peter Korček
18.02.2021 12:44

PEZINOK - Na štvrtok vytýčené pojednávanie s bosom bratislavskej skupiny sýkorovcov Róbertom Lališom alias Kýblom a spol. v kauze starých mafiánskych vrážd senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku zrušil.


Proces bude pokračovať 16. až 18. marca a to na ŠTS, pracovisko Banská Bystrica. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. V stredu súd v Pezinku čítal svedecké výpovede. Doteraz sa v prípade pojednávalo pred senátom ŠTS v Banskej Bystrici. Z organizačných dôvodov sa proces na stredu presunul na ŠTS v Pezinku do budovy Justičnej akadémie.

"Sýkorkám" a šéfovi ich zločineckého gangu, na doživotie odsúdenému Lališovi, ktorého prezývali Kýbel, obžaloba kladie za vinu deväť skutkov vrátane vraždy východoslovenského bosa Róberta Holuba z roku 1997, ale aj pokus o usmrtenie, všeobecné ohrozenie a nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.

Medzi obžalovanými zo skutkov sú odsúdení v iných kauzách Ivan Cupper, Alojz Kromka, Martin Bihári, Ladislav Badó, Juraj Havran a Jozef Roháč, ktorý dostal u nás doživotie a je vo väzení v Maďarsku. Senát ŠTS vec pojednáva od septembra 2019.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články