Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Trnavská taxikárka jazdila zo strany na stranu: Nepila som, tvrdila polícii! Na rováši má toho viac

Trnavskí policajti odhalili opitú taxikárku
Trnavskí policajti odhalili opitú taxikárku
Zdroj: FB/Polícia SR - Trnavský kraj
18.02.2021 15:15

TRNAVA – Jazda trnavskej taxikárky bola už naoko podozrivá. Keď ju zastavili policajti, na otázku, či pila, odpovedala zamietavo. Mužov zákona ale nepresvedčila a dali jej dali fúkať. Výsledok ich zarazil.


Tridsaťpäťročná Trnavčanka na seba upozornila podozrivou jazdou. Policajti si ju všimli, keď prechádzala cez uličky na trnavskom sídlisku Družba. Podľa ich slov šoférovala "zo strany na stranu".

Slovákov stále okrádajú podvodníci, ktorí zneužívajú meno známej firmy: Polícia ukázala NAHRÁVKU

Péemječkári preto zapli majáky a vodičku vyzvali, aby zastavila. „Na otázku, či pila, odpovedala jednoznačne nie,“ uviedli ochrancovia zákona. Taxikárku následne podrobili dychovej skúške na alkohol. Nafúkala 0,76 mg/l alkoholu, čo je viac ako 1,5 promile.

Trnavskí policajti odhalili opitú
Zdroj: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

Policajti Trnavčanku zadržali a rovnako jej zaistili aj vodičkák. „Podguráženú ženu umiestnili do cely policajného zaistenia. Žena je podozrivá z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ priblížila polícia. A keďže sa ukázalo, že žena šoférovala opitá aj v minulosti, hrozí jej aj prísnejšia sadza. „Zákon stanovuje v tomto prípade trest odňatia slobody až na 2 roky,“ spresnili zástupcovia zákona.

Tí v tomto súvise upozorňujú ľudí, aby v prípade podozrenia, že vodič taxi služby alebo vodič verejnej prepravy javí známky požitia alkoholu alebo inej návykovej látky, ihneď kontaktovali políciu a do vozidla si nesadali.


Galéria

Trnavskí policajti odhalili opitú Trnavskí policajti odhalili opitú

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články