Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

V pivnici domu vo Veľkých Držkovciach horelo: Hasiči príčinu ešte stále zisťujú

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Marko Erd
16.02.2021 13:34

VEĽKÉ DRŽKOVCE - Výjazd hasičov si v pondelok (15.2.) večer vyžiadal požiar v pivnici jedného z rodinných domov v miestnej časti Veľkých Držkoviec Dolné Držkovce (okres Bánovce nad Bebravou). Oheň zasiahol palivové drevo a ďalší horľavý materiál, pri udalosti zasahovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Bánoviec nad Bebravou s dvoma cisternovými vozidlami.


Požiar zasiahol pivnicu rodinného domu, v ktorej sa nachádzal kotol na tuhé palivo. Priestory boli silno zadymené, nikto z prítomných osôb sa nezranil. "Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do postihnutého priestoru, kde prostredníctvom termovíznej kamery a jedného hasebného prúdu začali s lokalizáciou požiaru," opísal hovorca krajských hasičov v Trenčíne Marián Petrík.

Požiar podľa neho zasiahol palivové drevo uskladnené v prepravkách a ďalší horľavý materiál, ktorý sa nachádzal v pivnici. "Počas hasebných prác hasiči postupne vyniesli požiarom zasiahnuté veci na vonkajšie priestranstvo a tu ich dohasili. Po likvidácii požiaru pred 22.30 h postihnutý priestor odvetrali pretlakovou ventiláciou a miesto udalosti odovzdali majiteľovi," doplnil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články