Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

V prievidzskom Zariadení pre seniorov potvrdili KORONAVÍRUS viac ako 50 ľuďom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
29.01.2021 15:34

PRIEVIDZA - Hygienici potvrdili v Zariadení pre seniorov (ZpS) v Prievidzi viac ako 50 prípadov nového koronavírusu. Pozitívne testovaní boli klienti i tamojší zamestnanci. Všetci majú ľahší priebeh ochorenia. V piatok o tom informoval hovorca mesta Michal Ďureje.


"Do piatku sme v ZpS zaznamenali 53 pozitívnych klientov a deväť pozitívnych zamestnancov," povedala regionálna hygienička Zuzana Tornócziová. "V poslednom období sa v ZpS po celom Slovensku masovo šíri ochorenie COVID-19. Naše zariadenie dlho vírusu odolávalo. Pravidelné dvojtýždňové intervaly v testovaní od začiatku roka nepotvrdili ani jeden pozitívny prípad," spomenul hovorca mesta.

Situácia sa podľa neho zmenila posledný týždeň, keď začali narastať počty infikovaných v budove ZpS na ulici M. Rázusa. "Vyskytol sa prípad, keď bola potvrdená pozitivita klienta po návšteve nemocnice," ozrejmil. Zariadenie okamžite po potvrdení pozitívnych prípadov kontaktovalo krízový štáb Ministerstva zdravotníctva SR, klientom ako i ošetrovateľom hygienička nariadila karanténu priamo v zariadení na ulici M. Rázusa. "Piatkové testovanie 226 osôb v zariadení na ulici J. Okáľa nepotvrdilo žiadnych infikovaných. Jedna klientka je v súčasnosti po návšteve nemocnice v karanténe a čaká na výsledky RT-PCR testu," doplnil Ďureje.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Nikto z infikovaných podľa neho nie je hospitalizovaný, ochorenie má u všetkých mierny priebeh. "V oboch zariadeniach sú zamestnanci i klienti pravidelne testovaní. Rovnako sú dodržiavané najvyššie hygienické a bezpečnostné opatrenia. Mesto spoločne s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Prievidza poskytuje maximálnu súčinnosť so zavedením opatrení na stabilizáciu situácie," dodal.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články