°C

Pondelok, 8. marec 2021. Meniny má Alan, Alana, zajtra Františka.

KORONAVÍRUS Prezidentka vyzýva na obozretnosť: Prehýrená noc nestojí za vyčerpanie zdravotníkov

Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
31.12.2020 14:26

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyzýva na obozretnosť a zdržanlivosť pri tohtoročných silvestrovských oslavách. Jedna prehýrená noc nestojí podľa nej za vyčerpanie zdravotníkov či ohrozenie zdravia seba i blízkych.


Hlava štátu to odkazuje na sociálnej sieti. "Buďme obozretní a zdržanliví. Jedna prehýrená noc nestojí za vyčerpanie zdravotníkov pri nových pacientoch s COVID-19 a nestojí ani za ohrozenie zdravia nás a našich blízkych," uvádza Čaputová.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Prezidentka ľuďom odkazuje, aby nový rok privítali s nádejou a pokorou. "Ušetrime si sily, ktoré budeme tak veľmi potrebovať," podotýka Čaputová poukazujúc na to, že silvestrovská noc vo veľkej miere určí aj epidemiologickú situáciu najbližších dní a týždňov v krajine.

V abecede 2020 hlava štátu ocenila zdravotníkov i význam rodiny, viery, tolerancie

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa nechce vzdať svojho optimistického pohľadu na svet, priznáva, že ísť dopredu jej pomáhajú viera, tolerancia i to najdôležitejšie, čo má – rodina. Myslí tiež často na seniorov a vzdáva hold zdravotníkom, ktorí "aj v týchto chvíľach podávajú neuveriteľné výkony". Hlava štátu to uviedla pri bilancii roka 2020, ktorú vytvorila prostredníctvom slov začínajúcich sa jednotlivými písmenami v abecede.

V poslednej časti a slovách na písmená O až Z priznala, že hoci je to niekedy veľmi ťažké, svoj celoživotný Optimizmus si nechce nechať vziať. Ani v prípade Politiky, ktorú označila za náročný priestor, kde nie vždy platia exaktné pravidlá. "Stále je však potrebné sa v nej usilovať byť férový, pravdivý, zachovať si sám seba," zdôraznila Čaputová.

Rodina je pre prezidentku to najdôležitejšie. "Blízkosť, láska, to je to, čo je základ môjho života," dodala. Priznala, že v jej myšlienkach sú často Seniori, jedna z najohrozenejších skupín, ktoré sú vystavené nielen zdravotným, ale i sociálnym rizikám v dôsledku pandémie. Prezidentka vyzvala tiež na Toleranciu, o ktorú je potrebné sa neustále snažiť, ale aj aktualizovať. "Tolerancia je priamo úmerná pestrosti, ktorej čelíme, život je pestrý, ľudia sú rôzni a to, aby sme spolu dokázali vychádzať a spolu niečo tvoriť, si vyžaduje veľkú dávku tolerancie," skonštatovala.

Pandémia tiež podľa prezidentky ukázala, aká významná súčasť nášho života je Umenie, priznala tiež, že Viera jej pomáha ísť ďalej, či už viera v ľudí, ale i duchovná viera. "V neustále meniacich sa turbulenciách dneška umožňuje viera ľuďom mať pevné základy," dodala. V záverečnom slove vzdala hold slovenskému Zdravotníctvu, presnejšie zdravotníkom, ktorí v ťažkých poddimenzovaných podmienkach, čeliac vlastnému zdravotnému ohrozeniu i preťaženosti, zachraňujú životy druhých. "Akékoľvek slová vďačnosti nevyvážia to, čo oni tento rok obetovali," povedala o zdravotníkoch prezidentka SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články