Pondelok, 24. január 2022. Meniny má Timotej, Timon, Tímea, zajtra Gejza.

KORONAVÍRUS Počet odberných miest na PCR testy sa zníži! Antigénové budú pozastavené úplne

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR upozorňuje, že počas troch sviatočných dní sa môžu javiť čísla pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 ako nízke. Nebudú však znamenať zlepšenie situácie. Informovala o tom hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.


Ako uviedla, súvisieť to bude s krátkym odpočinkom pre tých, ktorí tieto testy denne spracúvajú počas celého roka. "Takisto pre tých, ktorí odbery zabezpečujú, ale aj pre tých, ktorí úmrtia s podozrením na ochorenie COVID-19 pitvami vyhodnocujú," zdôraznila Eliášová.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Antigénové testovanie bude zatvorené

Mobilné odberové miesta (MOM) na bezplatné antigénové testovanie ochorenia COVID-19 budú počas blížiacich sa sviatkov zatvorené. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Najbližšia možnosť na bezplatné testovanie je v najbližší pracovný deň na ktoromkoľvek z odberových miest v zozname zverejnenom a pravidelne aktualizovanom na webovej stránke ministerstva zdravotníctva,“ spresnila hovorkyňa. Testovanie prostredníctvom RT-PCR testov bude pokračovať aj počas sviatkov. „Prosíme ale, nakoľko kapacity sú maximálne vyťažené, aby vo sviatočných dňoch tieto odberové miesta slúžili výlučne pre ľudí na testovanie po návrate z rizikovej krajiny a pre príznakových pacientov,“ dodala.

Na Štedrý deň by mali fungovať tieto odberové miesta v Košiciach, Michalovciach, Prešove, Poprade a Trenčíne. Odberové miesta majú byť 26. decembra otvorené v Banskej Bystrici, Dolnom Kubíne, Leviciach, Nitre, Nových Zámkoch, Prešove, Skalici, Trenčíne, Kráľovskom Chlmci, Žiline a v Žiari nad Hronom.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) apeluje na dodržiavanie opatrení aj počas vianočných sviatkov. „Nosenie rúška, dostatočný odstup a dôkladná hygiena rúk, sú základnou abecedou na ochranu svojho zdravia a zdravia svojich blízkych,“ zdôraznil.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články