Nedeľa, 26. september 2021. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Prezidentka telefonovala s veľvyslancami členských štátov Európskej únie

Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
08.12.2020 19:04

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v utorok spojila so všetkými veľvyslancami členských štátov Európskej únie (EÚ) akreditovanými na Slovensku. Veľvyslanci sa zaujímali najmä o vnútropolitickú situáciu na Slovensku spojenú so zvládaním koronakrízy, klimatickú politiku a postoje Slovenska k aktuálnym európskym témam. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti.


"Veľvyslanci pozitívne vnímajú najmä zmeny v justícii, ktoré smerujú k očiste justičného systému a oceňujú aj postoj Slovenska v rámci V4, ktorý podporuje dosiahnutie európskej dohody na pláne obnovy," uviedla Čaputová. Doplnila, že ten je pre budúcnosť Slovenska mimoriadne dôležitý, keďže sa v roku 2021 predpokladá aj zlepšenie epidemiologickej situácie.

Podľa prezidentky sa tak znova bude môcť riešiť otázka obnovy slovenskej ekonomiky a sociálneho systému po ťažkej kríze. Hovorili tiež o rozpočte EÚ a či o fonde obnovy, ale aj o cieľoch znižovania emisií do roku 2030, ktoré by sa mali tento týždeň prijať na samite lídrov krajín EÚ v Bruseli. Stretnutie sa koná každý polrok, vždy z iniciatívy krajiny predsedajúcej v Rade EÚ, v tomto prípade Nemecka.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články