°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Voľba generálneho prokurátora sa presunula: Prebehnúť by mala vo štvrtok

Vypočúvanie kandidátov na šéfa Generálnej prokuratúry SR
Vypočúvanie kandidátov na šéfa Generálnej prokuratúry SR
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
30.11.2020 21:45

BRATISLAVA - Národná rada SR by mala kandidáta na generálneho prokurátora voliť vo štvrtok 3. decembra o 17.00 h. Na presunutí voľby sa v pondelok dohodla koaličná rada. Na sociálnej sieti o tom informoval šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.


Pôvodne mal parlament voliť minulý týždeň, ale keďže sa koalícia nedohodla na spoločnom kandidátovi, presunuli poslanci hlasovanie na tento týždeň. Mali hlasovať v utorok 1. decembra. O voľbe hovorila koaličná rada v pondelok.

O post generálneho prokurátora má záujem sedem uchádzačov. Sú nimi Jozef Čentéš, prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Hrivnák, Tomáš Honz, Ján Šanta a Maroš Žilinka, prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Rastislav Remeta a sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment.

Generálna prokuratúra nemá riadneho šéfa už mesiace. Jaromírovi Čižnárovi sa 17. júla skončilo sedemročné funkčné obdobie. Hoci mohol zostať vo funkcii do vymenovania nového šéfa prokurátorov, požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o uvoľnenie z funkcie, zanikla mu v auguste.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články