°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

KORONAVÍRUS Dobré správy z levickej nemocnice: Pandemická situácia sa po niekoľkých týždňoch zlepšila

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Emrah Gurel
26.11.2020 11:55

LEVICE – V levickej nemocnici sa v posledných dňoch zlepšila pandemická situácia. Postupne sa tam znižuje počet pozitívnych pacientov i zamestnancov.


Ako uviedla námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo Helena Dudášová, zlepšenie stavu prichádza po veľmi ťažkých uplynulých týždňoch. „K dnešnému dňu evidujeme celkovo 13 pacientov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Na ARO COVID oddelení nie je momentálne umiestnený nikto,“ skonštatovala. Podľa Dudášovej sa výrazne zlepšila aj situácia v počte nakazených zdravotníkov. „Aktuálne máme pozitívnych sedem kolegov, deväť ďalších je v povinnej karanténe. Je to takmer o dve tretiny menej ako v uplynulých týždňoch,“ uviedla.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Nemocnica okrem pozastavených plánovaných operácií funguje v štandardnom režime. Žiadne z oddelení nebolo pre nový koronavírus zatvorené. „V celej nemocnici sa naďalej dodržujú prísne protiepidemiologické opatrenia. Všetci zdravotnícki pracovníci majú k dispozícii dostatok ochranných osobných pracovných pomôcok. Aktuálne v nemocnici vypomáhajú štyria zdravotníci, ktorých zabezpečil na základe oficiálnej žiadosti okresný úrad,“ doplnila Dudášová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články