Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Ministerstvo zdravotníctva radí: Veľký prehľad príznakov COVID-19 a iných podobných ochorení

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
25.10.2020 14:51

BRATISLAVA - COVID-19 sa v mnohom podobá na chrípku či iné ochorenia a ich príznaky sa v mnohom prelínajú. Slovenské ministerstvo zdravotníctva preto zverejnilo tabuľku symptómov jednotlivých ochorení, ktorá má ľuďom pomôcť zorientovať sa.


KORONAVÍRUS Padol absolútny rekord! Toľko pozitívnych prípadov sme ešte na Slovensku nemali

Príznaky ochorenia COVID-19 sa v mnohom podobajú na chrípku. Zvýšená teplota, únava či kašeľ - to sú hlavné prejavy u oboch. Ministerstvo zdravotníctva SR dnes zverejnilo tabuľku, v ktorej zhrnulo symptómy štyroch ochorení - COVID-19, prechladnutie, chrípka aj sezónne alergie. Môže poslúžiť ako dobrá pomôcka pre tých, ktorí pociťujú isté zdravotné potiaže, no nie sú si istí tým, akou chorobou trpia. 

Tabuľka príznakov pre Covid-19, prechladnutie, chrípku a sezónne alergie:

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Sunday, 25 October 2020

Na Slovensku medzičasom prebieha tretí deň pilotnej fázy plošného testovania na COVID-19 na Orave a v Bardejove. Doobeda je návštevnosť odberných miest pomerne nízka, popoludní a večer by sa však mala výrazne zvýšiť. Odberné miesta sú otvorené v čase 08.00 h až 12.00 h a 13.00 h až 20.00 h. Za piatok a sobotu sa podarilo otestovať dovedna 121 518 ľudí, infekčných bolo 4432.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články