°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Tajná párty bratislavského magistrátu? Primátor Vallo reaguje na závažné obvinenia v čase pandémie

Primátor Bratislavy Matúš Vallo
Primátor Bratislavy Matúš Vallo
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
22.10.2020 16:19

BRATISLAVA - Tajná párty v divadle? Na sociálnej sieti sa začali šíriť správy o tom, že práve takto si v čase pandémie krátili chvíle zamestnanci bratislavského magistrátu. Pravda je však úplne inde. Primátor Matúš Vallo reagoval na sociálnej sieti.


Ujasnil, že v tomto prípade ide o hoax. Paradoxne sa živnou pôdou pre túto správu stala príprava na mestské zastupiteľstvo.

Prečítajte si aj: Virológ o pálčivých témach, ktoré rozdeľujú Slovensko: Najúčinnejší by bol lockdown, nádej v očkovaní

"V rámci preventívnych opatrení pred zajtrajším zasadnutím mestského zastupiteľstva sme dnes zorganizovali testovanie účastníčok a účastníkov prostredníctvom antigénových COVID testov. Keďže testovanie prebiehalo v priestoroch mestského divadla DPOH, dezinfo scéna hneď vycítila príležitosť a vyfabulovala hoax, že v divadle prebiehala tajná párty," vysvetlil ešte v stredu večer Vallo a doplnil, že konšpirátori by mali využiť svoju tvorivosť radšej na niečo zmysluplné pre mesto.

Matúš Vallo
Tajná párty bratislavského magistrátu?
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

"Je pre nás nepochopiteľné, že niekto aj takú ťažkú situáciu, v ktorej sme sa všetci bez rozdielu ocitli, dokáže využiť na podkopávanie autority mesta a na šírenie nenávisti," odkázal Vallo. Aktuálne mestské zastupiteľstvo funguje v zmenenom režime. Okrem preventívneho testovania napríklad minimalizujú počet jeho účastníkov, navrhovatelia materiálov sú oddelení v inej miestnosti a prezentácia prebieha online. 

"Mestské zastupiteľstvo sme aj tentokrát presunuli do Starej tržnice, kde vieme lepšie zabezpečiť dostatočné rozostupy a ďalšie protiepidemiologické opatrenia. Epidemiologickú situáciu každý deň vyhodnocujeme a podľa toho aj určíme formu ďalších zasadnutí mestského zastupiteľstva, teda buď prezenčnú alebo online," uzavrel Vallo.

Zo zodpovednej prípravy na zastupiteľstvo hoax o tajnej párty V rámci preventívnych opatrení pred zajtrajším zasadnutím...

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Streda 21. októbra 2020

Galéria

Primátor Bratislavy Matúš Vallo Matúš Vallo

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články