°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Pozrite sa na týždňovú PREDPOVEĎ počasia: Jeseň už jasne ukazuje svoju typickú tvár

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
18.10.2020 18:00

BRATISLAVA - Bodku za týmto týždňom musí už obvykle dať týždňová predpoveď počasia, ktorú vám prinášame v tomto článku. Typické jesenné počasie bude zrejme pretrvávať aj počas nasledujúceho týždňa. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) by sme mali byť svedkami len ojedinelých zrážok.


Pondelok

Bude malá, miestami zväčšená a nízka oblačnosť, dopoludnia aj hmla. Výnimočne sa vyskytnú slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 9 až 14 stupňov Celzia, na Orave, pod Tatrami a pri nízkej oblačnosti okolo 7 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 st. Slabý premenlivý vietor.

Utorok

V druhý pracovný deň bude jasno až polojasno, miestami prechodne až oblačno. V noci a dopoludnia lokálne hmla alebo nízka oblačnosť. Ojedinele budú aj slabé zrážky. Najnižšia nočná teplota 3 až -2, v južnej polovici západného Slovenska okolo 5 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 11 až 16, na Orave, pod Tatrami a pri dlhšietrvajúcej hmle okolo 9 stupňov. V noci slabý, na juhozápade a cez deň aj na ostatnom území juhovýchodný až južný vietor 3 až 9, v nárazoch ojedinele okolo 14 m/s (10 až 30, 50 km/h).

Streda

V stredu bude prevažne polojasno, postupne miestami až zamračené. Lokálne hmla - najmä v noci a dopoludnia. Ojedinele mrholenie. Najnižšia nočná teplota 4 až -1, na západe okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 11 až 16, na juhozápade do 19 stupňov, pri dlhšie trvajúcej hmle ojedinele chladnejší vzduch. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 9, v nárazoch ojedinele okolo 14 m/s (10 až 30, 50 km/h).

Štvrtok

Vo štvrtok bude prevažne polojasno, v noci a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť. Len výnimočne slabé zrážky. Najnižšia nočná teplota 6 až 1 stupňov Celzia, v údoliach ojedinele do -1 stupňa. Najvyššia denná teplota 14 až 19 stupňov, pri hmle alebo nízkej oblačnosti ojedinele chladnejšie.

Piatok

V závere pracovného týždňa bude polojasno až oblačno, postupne miestami až zamračené. V noci a zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Ojedinele slabý dážď alebo mrholenie. Najnižšia nočná teplota sa dostane na 8 až 2 stupňov Celzia, čo nie je až taká nízka hodnota. Najvyššia denná teplota 11 až 17 stupňov.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články