°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

KORONAVÍRUS Vojaci pomáhajú zvládať pandémiu aj na hornej Nitre

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová
14.10.2020 12:23

BOJNICE - Príslušníci Ozbrojených síl SR pomáhajú pri zvládaní pandémie nového koronavírusu aj na hornej Nitre. Pri Regionálnom úrade verejného zdravotníctva (RÚVZ) Prievidza so sídlom v Bojniciach zabezpečujú dodržiavanie opatrení v mobilnej odberovej jednotke, hygienikom pomáhajú i pri administratíve.


"Posily z Ministerstva obrany SR nám prišli tento týždeň. Máme dvoch príslušníkov, ktorí nám pomáhajú hlavne pri zabezpečení mobilného odberového miesta. Robia poriadok pri mieste, aby ľudia dodržiavali patričné opatrenia," uviedla v stredu regionálna hygienička Zuzana Tornócziová. Pomoc vojakov podľa nej hygienici vítajú, a to najmä tím na odberovom mieste.

O rozšírení pomoci o ďalších vojakov zatiaľ RÚVZ neuvažuje. "Záleží to od situácie, aká nastane. Zatiaľ stačia dvaja, pretože hneď, ako mobilné odberové miesto prestane mať ordinačné hodiny, sú presunutí k nám na pracovisko a podieľajú sa na administratíve," ozrejmila Tornócziová.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Hygienici podľa nej zaznamenávajú v súvislosti s vývojom epidemiologickej situácie i stúpajúce nároky na prácu. "Tým, že sme reprofilizovali zamestnancov, v podstate celý úrad pracuje na COVID-19, zatiaľ nám kapacity postačujú a prácu zvládame. Prijali sme 'dohodárov', študentov z vysokých škôl. Pracujeme nielen osem hodín, ale i viac hodín a cez víkendy," dodala.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články