°C

Utorok, 2. marec 2021. Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila.

FOTO Vo Vysokých Tatrách zahynul poľský turista

Zdroj: hzs
22.09.2020 20:10

BRATISLAVA - Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) našli v utorok pod stenou Ťažkého štítu vo Vysokých Tatrách mŕtve telo 39-ročného poľského turistu. Pri páde skalným terénom, pravdepodobne z oblasti Štrbiny pod Ťažkým štítom, utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Horskí záchranári o tom informovali na svojom webe.


Pátranie po nezvestnom turistovi sa podľa HZS začalo v pondelok (21. 9.) o polnoci. Záchranárov požiadali o pomoc kamaráti nezvestného, ktorí ho čakali v Lysej Poľane. „Okamžite bola vykonaná lokalizácia jeho telefónu cez stálu službu Prezídia Policajného zboru, no telefón sa lokalizovať nepodarilo,“ ozrejmili záchranári.

FOTO Vo Vysokých Tatrách
Zdroj: hzs

„Po vyslobodení z ťažko prístupného terénu boli telesné pozostatky vrtuľníkom Letky Ministerstva vnútra SR transportované na Lysú Poľanu a odovzdané príslušníkom polície SR,“ spresnila HZS s tým, že tento rok v Tatrách zahynulo osem poľských občanov.

FOTO Vo Vysokých Tatrách
Zdroj: hzs

Vzhľadom na narastajúci počet úrazov a smrteľných nehôd vyzývajú záchranári všetkých návštevníkov, aby nepodceňovali vysokohorský terén, nepohybovali sa mimo značených turistických chodníkov a dodržiavali pokyny a odporúčania HZS.

FOTO Vo Vysokých Tatrách
Zdroj: hzs


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články