°C

Piatok, 30. október 2020. Meniny má Šimon, Simona, zajtra Aurélia.

V Krompachoch zadržali nebezpečného zločinca! Ženu použil ako živý štít, FOTO z policajnej akcie

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
20.09.2020 18:00

BRATISLAVA - Tak tomu sa povie super úlovok! Polícia prostredníctvom sociálnej siete informovala o zadržaní medzinárodne hľadaného zločinca. Dolapili ho v Krompachoch. Na muža boli vydané dva európske zatýkacie rozkazy zo strany Grécka. Doživotný trest mu hrozí v prípade dokázania viny za spoluúčasť na vražde.


Chineye Whytg Nzedgu (49) z Ghany bol zadržaný slovenskou políciou v nedeľu v skorých ranných hodinách v Krompachoch, kde sa ukrýval z dôvodu rodinných väzieb. Informovala o tom polícia na svojej facebookovej stránke.

V Krompachoch zadržali nebezpečného
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Ženu použil ako živý štít

Policajti museli postupovať obozretne. Od svojho zahraničného partnera mali informácie, že ide o ozbrojeného, nebezpečného a násilného páchateľa. "Samotný zákrok prebehol rýchlo a muža zaskočil, že ženu prítomnú v byte použil ako živý štít," priblížili ochrancovia zákona. Či je žena v poriadku už neuviedli.

V Krompachoch zadržali nebezpečného
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Hľadaný muž sa mal v Grécku dopustiť drogovej trestnej činnosti, za ktorú bol právoplatne odsúdený na osem rokov väzenia, doživotný trest mu hrozí v prípade dokázania viny za spoluúčasť na vražde. 

Prezradili ho odtlačky prstov

Muža sa podarilo vypátrať po tom, ako sa s falošným pasom pokúšal zlegalizovať svoj pobyt na Slovensku.

V Krompachoch zadržali nebezpečného
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

"V tejto fáze zohrala kľúčovú rolu databáza Interpolu, prostredníctvom ktorej prebieha automatické preverovanie odtlačkov prstov nelegálnych migrantov," ozrejmila polícia s tým, že na následnom zatknutí Afričana sa okrem oddelenia cudzineckej polície Košice podieľali aj policajti z oddelenia pátrania a cieľového pátrania, Interpolu Bratislava a Policajného pohotovostného útvaru Košice.

Chineye Whytg Nzedgu bol v Grécku právoplatne odsúdený na osemročný trest odňatia slobody pre trestný čin nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami. Dopustiť sa ho mal v roku 2012, keď chcel kokaín, ktorý si zakúpil, predať užívateľovi.

V Krompachoch zadržali nebezpečného
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Z trestného činu vraždy, pokusu o vraždu, nedovoleného ozbrojovania a použitia zbrane je muž obvinený v súvislosti s prípadom z roku 2013. "Podľa gréckych orgánov bol súčasťou skupiny osôb, ktoré dobodali na smrť iného 24-ročného Afričana a ďalšiemu spôsobili vážne zranenia," konkretizovala polícia.

SUPER ÚLOVOK SLOVENSKEJ POLÍCIE: V PUTÁCH SKONČIL NEBEZPEČNÝ AFRIČAN NA ÚTEKU ODSÚDENÝ ZA DROGY A OBŽALOVANÝ ZA...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Nedeľa 20. septembra 2020

Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články