°C

Streda, 30. september 2020. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

Hrozivo vyzerajúca nehoda v Banskej Bystrici: FOTO Polícia prehovorila o príčine, z ktorej mrazí

Nehodu v Banskej Bystrici zapríčinila únava
Nehodu v Banskej Bystrici zapríčinila únava
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj
16.09.2020 09:45

BANSKÁ BYSTRICA – Nedeľu v Banskej Bystrici poznačilo dopravné nešťastie, pod ktoré sa podľa polície podpísala únava. Muži zákona pripomínajú, že unavený vodič je v premávke nebezpečný, má zníženú pozornosť a neskoro reaguje.


Polícia v Banskej Bystrici v nedeľu riešila dopravnú nehodu, ktorej príčinou bola únava. „Vodič (62) osobného auta z uvedeného dôvodu zišiel mimo cesty, nabehol na začiatok zvodidiel, následkom čoho sa auto prevrátilo na strechu,“ spresnili ochrancovia zákona na svojej sociálnej sieti. Vodiča po nehode jednorazovo ošetrili a jeho spolujazdkyňa sa nezranila.

FOTO Opitý muž bez vodičského oprávnenia vyvádzal: Prevrátil svoje auto a zdemoloval ďalšie tri

Hrozivo vyzerajúca nehoda v
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Nie vždy sa tieto nehody končia len takýmito následkami. „Väčšina ľudí vie, ako je nebezpečné riadiť auto pod vplyvom alkoholu, ale neuvedomuje si, že riadenie pri ospalosti a únave môže mať rovnako fatálne dôsledky. Unavený vodič za volantom sa správa a reaguje rovnako ako vodič, ktorý má v krvi približne jedno promile alkoholu. Jeho počínanie je rovnako nezodpovedné, ako keby sadal za volant opitý,“ opísala polícia.

Hrozivo vyzerajúca nehoda v
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Muži zákona ďalej uviedli, že pri prvých náznakoch únavy by mal vodič okamžite zastaviť. „Pár sekúnd, počas ktorých človek za volantom úplne vypne, môže mať katastrofálne následky, ktoré si vodič a spolucestujúci môžu niesť po zvyšok života. Unavený vodič má zníženú pozornosť, neskoro reaguje a má tiež zhoršenú koordináciu pohybov. Najúčinnejším opatrením je uvedomenie si tohto rizika – teda zastaviť, oddýchnuť si a nabrať nové sily!“ dodali policajti.


Galéria

Nehodu v Banskej Bystrici Nehodu v Banskej Bystrici

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články