°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Polícia evakuovala nákupné centrum v Bratislave: Bola tam nahlásená bomba

Polícia v stredu evakuovala nákupné centrum na Einsteinovej ulici v Bratislave
Polícia v stredu evakuovala nákupné centrum na Einsteinovej ulici v Bratislave
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj
02.09.2020 13:25

BRATISLAVA - Polícia v stredu evakuovala nákupné centrum na Einsteinovej ulici v Bratislave, nahlásili tam bombu. Jeho priestory prehľadali psovodi so služobnými psami, bombu však nenašli. Vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci šírenia poplašnej správy. Na sociálnej sieti o tom informovala Polícia SR.


Pripomenuli, že preverujú hodnovernosť každého prijatého oznámenia. Na miesto oznamu sú vysielané hliadky Policajného zboru SR podľa druhu a povahy oznámenia. "Policajti nemôžu predpokladať, či prijaté oznámenie je pravdivé, alebo oznamovateľ vedome oznámil nepravdivé informácie. Pri preverovaní nepravdivého oznámenia sú tak všetky sily a prostriedky vynaložené zbytočne a policajti by tak mohli byť na mieste, kde je ich prítomnosť naozaj potrebná, alebo byť nablízku človeku, ktorý pomoc skutočne potrebuje," komentovali.

Polícia v stredu evakuovala
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Zdôraznili, že úmyselné oznámenie nepravdivých informácií Policajnému zboru SR je trestným činom a využitím technologických prostriedkov je možné odhaliť oznamovateľa, ktorý sa bude musieť za svoje konanie zodpovedať.

Polícia v stredu evakuovala
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Za vedomé oznámenie nepravdivej poplašnej správy Policajnému zboru a spôsobenie nebezpečenstva vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva, hrozí obvinenému v prípade preukázania viny v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.


Galéria

Polícia v stredu evakuovala Polícia v stredu evakuovala Polícia v stredu evakuovala

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články